Fórum inspirace

Kdo jsou letošní partneři
a co přinášejí pro vaši inspiraci?

Odhalujeme další trojici.

Alternativní zdroje energie v názorných experimentech. 
Představíme vám, jak fungují, jak se využívají a jakým způsobem je začlenit do výuky přírodovědných předmětů. V rámci pokusů uvidíte ukázku originálních RC modelů na vodíkový pohon a při workshopu si vše vyzkoušíte. Přijďte se inspirovat metodou měření a řízení pomocí platformy Arduino. 
 

Práce umělců založená
na poznatcích vědců - STEAM?
 
Jak uchopit neznámé téma, porozumět mu, zpracovat je vizuálně pomocí digitálních nástrojů, doprovodit je hudbou, slovem nebo hrou. Metaforou nám bude les jako spolupracující systém. Přijďte se seznámit s výtvarnými aplikacemi na iPadu nebo telefonu. 


Smíchovská střední průmyslová škola v Praze 5 je zázemím fyzikálního i DIGI centra Elixíru. 
Je také místem, kde studenti vytváří v rámci svých maturitních projektů reálné věci pro využití v praxi. Ve školním roce 2019-2020 tak vznikla mobilní aplikace pro zpětnou vazbu šitá Elixíru na míru a brožura s popisem jednoduchých pokusů pro učitele 1. stupně. Přijďte si vše osahat.

To nejdůležitější ze vzdělávacích aktivit na poli fyziky a informatiky od základních až po vysoké školy. Jak sofistikované zařízení je třeba k pozorování světelných spekter? Zvládne si je vyrobit i dítě školou povinné? A co nám podoba spektra řekne o povaze samotného světelného zdroje? Přijďte si vyzkoušet.

Využití 3D tisku ve škole?
Tiskové řešení, které vznikalo ve spolupráci s učiteli, aby dostálo požadavkům na bezpečnost a jednoduchost. Představíme naši BE3D Akademii, portál s výukovými materiály pro snadné zapojení 3D tisku do výuky. 

Digitální technologie do školy patří, ale jsou na ně české děti a učitelé správně připraveni? 

Přijďte se seznámit s programem O2 Chytrá škola a zorientujte se v příležitostech i nástrahách digitálního světa.

Knihy, které 30 let pomáhají pedagogům rozvíjet sami sebe, lépe učit a nabízejí také inspiraci do výuky. Dětská literatura - beletrie i populárně naučné texty, které hravou formou prezentují důležitá témata současnosti.

Školní měřicí systém Vernier - tradiční pomůcky nejen do hodin fyziky.

Přijďte se seznámit s možnostmi počítačem podporovaných experimentů do každodenní výuky. Konzultace pro naše skalní i nové příznivce budou samozřejmostí.

STEM koncept Science- Technology-Engineering-Maths a IoT stavebnice. Metodika pro aktivní STEM výuku vytvořená ve spolupráci s odborníky na pedagogiku z Finska. Lekce s tématem "Kvalita vnitřního klimatu" a moduly IoT stavebnice.