Otevřeli jsme nové DIGI centrum v Ostravě

05.10.2020

Na Světový den učitelů, 5. října 2020, jsme otevřeli další DIGI centrum, tentokrát v Ostravě a netradičně na půdě filozofické fakulty. Činnost centra je totiž zaměřena na využívání digitálních technologií ve výuce humanitních předmětů. První setkání proběhlo online s celkem 27 účastníky.

Vedoucími centra jsou Martin Vonášek, učitel dějepisu, mediální výchovy, informatiky a výpočetní techniky, a začínající pedagog David Horváth. 

Na začátku jsme chtěli s budoucími učiteli hovořit na téma, jak je možné přistoupit k výuce dějepisu. Hledali jsme místo, kde by takovou diskuzi bylo možné realizovat. Díky vstřícnosti Filozofické fakulty Ostravské univerzity, která nám poskytla své prostory, jsme našli první odrazový můstek. Následně jsme navázali spolupráci s organizací Elixír do škol, protože nás zaujal důraz na praktickou didaktiku a digitální technologie, které v rámci republikové sítě center rozvíjí. Původní oblast diskuzí jsme postupně rozšířili na širší paletu témat a společně jsme založili DIGI centrum. Nadále se budeme setkávat nejen s budoucími, ale i stávajícími učiteli.