Otevíráme Lego inovační studio 

25.10.2018

1. listopadu 2018 Elixír do škol ve spolupráci s laboratorní školou Labyrinth a Lego Education otevírá v Brně Lego inovační studio (LEIS). Slavnostní zahájení provozu studia se uskuteční v základní škole Labyrinth na adrese Žerotínovo náměstí 6, Brno.

Společnost Lego Education vybavila prostory v Labyrinthu Lego roboty a dalšími pomůckami, které lze výborně využít jako součást aktivizujících výukových metod ve školním vzdělávání od předškoláků až po žáky druhého stupně základních škol. LEIS v Labyrinthu je ​první inovační studio v České republice a jedno z prvních v regionu střední a východní Evropy.

Součástí zahájení bude skupinová diskuze formou ​kulatého stolu ​na téma "​Lego inovační studio a jeho využití ve vzdělávání dětí," které se zúčastní přední experti v oblasti vzdělávání a zástupci krajské a místní samosprávy. Následná rodičovská kavárna umožní návštěvníkům vyzkoušet si práci s Lego roboty a ostatními produkty z dílny Lego a dozvědět se o jejich využití a přínosu ve vzdělávacím procesu.