Energii Elixíru dodává v roce 2019 také innogy

08.12.2019

Partnerství Elixíru do škol a innogy pro podporu létajících center v regionech po celé ČR má za sebou půl roku.

"Když jsme se poprvé potkaly s ředitelkou Elixíru do škol Petrou Proškovou, vypadalo to možná na přednášku některého z našich odborníků z plynařiny na Konferenci Elixíru. Nakonec je z toho spolupráce, kterou od letošního školního roku podporujeme učitele fyziky v regionech po celé ČR, aby se od sebe mohli navzájem učit, jak prezentovat technické obory ve výuce tak, aby to děti bavilo a zároveň se učily naplno. Vedle toho se rozvíjí spolupráce i v oblasti exkurzí učitelů do provozů innogy a zvažujeme další možnosti. Věříme, že žáci, kteří prošli poutavou výukou, si nejen více pamatují, ale skrze získaný a rozvinutý pozitivní vztah k oboru se i více hlásí na technické školy," říká Alžběta Hesová, Employer Branding & Recruitment Specialist, University Relations, innogy. 


A co na to učitelé? V čem jim Elixír pomáhá?

Výběr ze zpětných vazeb účastníků 

Již několikrát jsem fyzikální pomůcky vyrobené v potu tváře během dvouhodinovky Elixíru přímo použil ve výuce. Profesně rostu.

Získávám nové nápady, možnost vyrobit některé pomůcky i se žáky, inspiruji se, jak přiblížit fyziku více žákům, využívám více pokusů při výuce, získávám plno nových materiálů, pracovních listů, laboratorních prací. Elixír mi dává možnost ujasnit si některé postupy při výuce.

Elixír mi umožňuje pravidelná příjemná setkávání se stejně "naladěnými" kolegy. Cenné je vzájemné předávání zkušeností s výukou fyziky mezi účastníky. Získávám nové poznatky z různých oborů fyziky.