Konference 2020 na ZOOM: Víkend plný energie a inspirace proběhl online

Vše z konference na jednom místě

Prezentace a užitečné odkazy jsou k dispozici

Záznamy z přednášek
a dílen si můžete přehrát

23. - 24. května 2020

Letos jsme přivítali 183 účastníků
+ skvělého moderátora
Vladimíra Kořena.

„Kdybychom se kohokoliv z týmu Elixíru i účastníků našich konferencí zeptali, zda by šla udělat tahle akce online, asi by si o nás ještě před půl rokem každý myslel, že nám muselo přeskočit.  Stejně tak to, zda se dá učit na dálku. Dnes už je odpověď ANO na obě otázky realitou. Současná situace je ukázkou toho, jak mohou být pohledy na věc relativní. Ano, výuka online je jiná, stejně jako konference nebyla kompletní. Kávovou přestávku, oběd, večeři a sklenku něčeho dobrého jsme si dali každý u sebe doma, chyběl nám osobní kontakt, ale přece jen se spojilo po celé republice 184 nadšenců, kteří si prostě, i když v jiném formátu, tuhle akci ujít nenechali. 
Je namístě ocenit, že držíte spolu, a také vaši podporu a důvěru.
Děkujeme!“

Petra Prošková, ředitelka organizace

3 přednášky

Kromě online prezentací měli účastníci prostor položit otázky a získat odpovědi od přednášejících i jejich hostů. 

Slunce - dárce života i hrozba

prof. RNDr. Miloslav Druckmüller, CSc.
FSI VUT v Brně

sobota 23. 5. - 10:15 - 11:45   

Holografie a její moderní aplikace

Ing. Marek Škereň, Ph.D.
IQ Structures s.r.o.

sobota 23. 5. - 16:00 - 17:30

Co je fyzikální plazma? 

doc. RNDr. Jan Mlynář, Ph.D.

FJFI ČVUT
Ústav fyziky plazmatu AV ČR

neděle 24. 5. - 15:30 - 17:00


3 dílny

Vybrali jsme společně s našimi vedoucími dílen tři témata, každé z jiného soudku. Odhalili jsme jednu výhodu online! Počet účastníků dílny může být 10x větší než při prezenční účasti :-).

Jiří
Dolejší

sobota 23. 5. - 21:00 - 22:30

Trochu
si posvítitTato "dílna" o baterkách (baterka zde znamená ruční svítilna) spojila jednoduchou fotometrii a několik ilustrací hospodaření s energií s praktickými zkušenostmi chronického opozdilce a zatmívače, který ve svých potřebách fungovat v temnotě alespoň trochu sleduje současné technologie.Michaela
Bartoňová

neděle 24. 5. - 11:00 - 12:30

Věda a umění jsou coolVyzkoušeli jste si práci umělců založenou na poznatcích vědců - STEAM. Metaforou nám byl les jako spolupracující systém. Celý proces byl příkladem, jak uchopit neznámé téma, porozumět mu a zpracovat je vizuálně pomocí digitálních nástrojů. Seznámili jsme se s vhodnými výtvarnými aplikacemi na iPadu nebo telefonu. Vytvořili jste si jednu scénu tak, jak to děláme přímo s dětmi a teenagery.

Miloslav
Khas

neděle 24. 5. - 9:00 - 10:30

Zpětná vazba jako cesta
do hlubin študákovy duše 


Jaké jsou možnosti a způsoby, ale i slepé uličky efektivní zpětné vazby ve třídě?  Na konkrétních příkladech jsme si představili techniky a nástroje, které se osvědčily při mé výuce. Součástí byl i výběr jednoduchých aplikací pro okamžitou zpětnou vazbu mezi žákem a učitelem, na jejímž základě může pedagog přizpůsobit další kroky své výuky a podpořit učení žáků.

2 + 1 novinka

Jaká by to byla konference Elixíru bez něčeho nového a malé dávky překvapení! Realizovali jsme 3 nápady, které se s plánováním online verze zrodily v našich hlavách.

Národní galerie Elixíru 
OTEVŘENO

Nejen v době online výuky s námi sdílíte práce svých žáků a my je chceme ukázat světu. Tak se zrodil nápad vytvořit online Národní galerii Elixíru, protože skvělé nápady, sdílení a inspirace jsou v Elixíru to, na čem stavíme. 

Online místnosti
VYZKOUŠENO

Zajít na kávu a popovídat si a sdílet s účastníky konference je v Hradci běžná věc. Co ale v online prostředí? Zoom nám umožnil otevřít mnoho tzv. "přestávkových místností", tak jsme se rozhodli to zkusit. Otevřeli jsme je pro vás.

Váš balíček energie
DORUČENO

Přemýšleli jsme, jak to udělat, abyste nepřišli o svou porci kávy nebo čaje a abychom vás také letos potěšili něčím užitečným a snad i milým.
Vypadá to, že se nám to podařilo.

Akreditace a osvědčení

Konference je akreditována MŠMT v rámci DVPP.

MŠMT - 13661/2018-2-468

Jak letos získat osvědčení?

  • byli jste registrovaným účastníkem konference
  • absolvovali jste celý program
  • dali jste nám zpětnou vazbu vyplněním dotazníku
  • sdílíte s námi svůj příběh ze třídy, kdy jste využili inspiraci z Elixíru, nebo jste zaslali výsledky práce vašich žáků ve formě videa či fotografií do Národní galerie Elixíru

Pro zasílání prací vašich žáků máte nyní dvě možnosti.

Děkujeme partnerům Elixíru a spolupracovníkům

Renáta Niklová

provozní manažerka

organizační podpora konference

renata.niklova@elixirdoskol.cz

Miroslava Čechová

projektová manažerka

technická podpora konference

miroslava.cechova@elixirdoskol.cz